Zumba

Co vlastně Zumba je?

Zumba je taneční fitness hodina plná energie, skvělé hudby a dobré nálady. Kombinuje dynamickou latinsko-americkou hudbu a latinsko-americké tance spolu s aerobními pohyby. Využívá tance jako Salsa, Merengue, Cumbia, Reaggaeton, Flamenco, Hip-hop, Samba, Kalypso a mnohem více ... Vychází z principu, že cvičení by mělo být zábavné a jednoduché. Sexy a energické latino rytmy vytvářejí PÁRTY ATMOSFÉRU, která vás strhne do víru pohybu. Je to cvičení, které Vám zaručeně zvedne náladu, ženy se pobaví, odhodí zábrany a svižná latinsko – americká hudba zpestří cvičení. Dokonale se odreagujete od každodenních starostí a povinností, příjemně se zapotíte a odcházíte z tělocvičny s pocitem dobře „vykonané práce“. Složení cvičenek je různorodé od 15ti letých až po ženy důchodového věku, věk nehraje roli, každý cvičenec si zvolí svoje tempo a intenzitu cvičení podle svých schopností a fyzické kondice.

Co k Zumbě potřebujete?

Především dobrou náladu, chuť dělat něco pro svoje tělo a hlavně se bavit.

Jak vypadá hodina Zumby?

Je naplánovaná tak, aby se ženy na začátku hodiny rozcvičily, pozvolna se tempo zrychluje, takže uprostřed hodiny je tempo nejrychlejší, poté se mírně sníží a opět nastupuje zrychlení. Zátěžová křivka se neustále mění – nahoru a dolů. Na konci hodiny proběhne zklidnění a protažení.

Kdy cvičíme?

Zumbu cvičíme každé pondělí od 19,00 – 20,00 hod.

Co připravujeme?

Cvičební sobotní dopoledne: 2 hodiny zumby, 1 hodina pilates.

Ani o prázdninách nezahálíme. Ve spolupráci s naší lektorkou Petrou Sojákovou pořádáme „Prázdninovou Zumba párty“. Pokud počasí dovolí, cvičíme na našem venkovním hřišti.

Doufám, že jsem Vás dostatečně navnadila na cvičení Zumby.

Přijďte si za námi „Zazumbovat“.

Zumba je tanec – zumba je zábava.

 

Kontakt na vedoucí oddílu:  

Renata Šťastná, mobil 606 738 404; brno-jundrov@sokol.eu