Gymnastika

Oddíl sportovní gymnastiky je oddílem všestrannosti se zaměřením na sportovní gymnastiku a je rozdělen podle věku na:

Přípravku                                   středa 17.00 – 18.00 hod

Mladší gymnastky                     středa 14.30 – 16.00 hod

Starší mladší gymnastky          středa 14.30 – 16.00 hod, čtvrtek 14.30 – 16.00 hod

Starší gymnastky                      středa 16.00 – 17.00 hod, čtvrtek 15.00 – 17.00 hod

Trénink děvčat probíhá v sokolovně Tělovýchovné jednoty Sokol Brno – Jundrov.

Ty nejmenší gymnastky se teprve seznamují s prvními krůčky na kladině, nebo zkouší kotouly a hvězdy. Děvčata starší už dovedou krásnou stojku a výmyk na hrazdě a ty nejstarší zvládají přemet i salto.

Oddíl sportovní gymnastiky se každoročně účastní několika závodů a soutěže sokolské všestrannosti, jejíž součástí je kromě gymnastiky i závod v plavání, šplhu a atletice.

V letních měsících organizuje oddíl gymnastiky příměstský tábor, který není určen jen pro členy oddílu, ale můžou se přihlásit i ti, kteří by si chtěli vyzkoušet trampolínu, hrazdu, kladiny nebo kruhy.

Vedoucí oddílu

Draha Hájková