(SO)Kolíci

Kolíci ukončili činnost k 30.6.2016 
 

Turistický oddíl správných kluků a holek z Jundrova..

Fotky na http://kolici.rajce.idnes.cz

Kontakt: kolicijundrov@seznam.cz

Přihlašujte se na http://doodle.com/us5fi95cf3k9bbtk

 "Nejlepší jsou Kolíci, chytí třebas i opici"

 Achlenka, Petra - Metro, Šárka,  Fína, Tomáš - Skokan, Tomáš - Duch, Tonda, Mojmír, Vojta - Nálepka, Tomáš - Šámot, Kryštof, Lukáš, Oliver, David a Franta.

 

 "Kolíčci jsou kamarádi s přírodou se mají rádi, poznáváme stromy v lese, vždycky spolu, neztraťme se. Na výlety chodíme a na ohni vaříme, pod stanem rádi spíme, v noci se tmy nebojíme. Všichni správní Kolíci potřesou si pravicí."

Anička - Slůně, Áda, Eliška - Sisi, Sára - Sasanka, Adélka - Beruška, Hanička - Žirafa, Ester - Hvězda, Sofie - Tužka, Jiřík, Tom, Kubík, Eda, Henry, Jindra a Irča.


(SO)Kolíci

25.08.2013 11:19

Ahoj všem rodičům Kolíků a Kolíčků,

 

letošní 4. tábor se z mého pohledu velice povedl a to hlavně díky těm, kteří tomu věnovali svůj čas, síly a peníze. Nebudu je jmenovat, protože je všichni znáte a víte, že bych bez nich do toho nešel. Mne osobně nejvíc potěšilo, že se nikdo na táboře nezranil, neměl velký splín, ba naopak jsem viděl stále usměvavé tváře a u těch co jezdí pravidelně na výpravy, slušný pokrok v samostatnosti.

A jsme u toho, když jsem s Irčou zakládal Kolíky (začínalo devět  5ti letých dětí), byla má představa, že z nich udělám partičku Jundrovských  kamarádů a když  jim bude 10 skončím. Ten čas nastal, netušil jsem, že dětí bude najednou téměř 30, já s Irčou celoročně na ně sami dva a oni se už ve vlaku budou ptát na příští tábor.

Jelikož bych jejich zklamání těžce nesl, budu pokračovat dál, ale jen s těmi co budou mít pravidelnou docházku. Od začátku rok jsem jim věnoval 31 dnů bez tábora a někteří přišli 9x i méněkrát, některé jsem na výpravě za půl roku neviděl vůbec. Náš tábor je za odměnu, ne na odložení (zajímavé, že všichni byli na tábor zdraví, kromě jednoho akutně nemocného).

Na podzim máte šanci to vylepšit, od každého chci minimálně 50% docházku, neboť se jinak stanete pouhou návštěvou a ne členem skvělé party Kolíků a Kolíčků.

 Pardon, ale já nečekané, byť i milé návštěvy nemám rád.

Protože Kolíčci se zdatně vyrovnávají svým starším sourozencům, většina již umí číst, vařit, balit se atd., budeme pokračovat v dovednostech zase o trošku dál. Zavedený systém přepravy na výpravy však zatím ponecháme. Starší si své věci ponesou, ale společné a věci mladším se povezou.

Sezónu zahájíme orientačním závodem v pátek 20.9. od 16h u sokolovny.

První schůzka tedy proběhne 27.9.2013 a všechny následující budou v obvyklém čase, každý pátek vždy 16-18hod v sokolovně Jundrov. Všichni potřebují sportovní oblečení na ven a převlečení i přezutí do tělocvičny, KPZ, šátek, uzlovačku, deník a pití.

Na výpravy jezdíme za každého počasí (u jednodenních zimních může nastat výjimka), prosím, aby děti byli přítomny při balení. Argument: maminka mi nezabalila pláštěnku nebo lžičku neberu a hledat jim to nebudu. Vždy na vícedenní akce uvítáme vaše báječné domácí buchty.

Příjemné a silné zážitky na cestách i doma.

František a Irča

Nezapomeňte se podívat sekce Docházka a Připravujeme.

Celý článek

—————

25.08.2013 12:01

Plán akcí 2014

PLÁN AKCÍ jaro 2014Abyste si mohli naplánovat vlastní aktivity, předkládáme akce Kolíků (týká se malých i velkých) až do léta.

Nebude-li uvedeno konkrétně k dané akci jinak, tak si všichni veškerou výbavu nosí sami. Většina dětí je již vybavena kvalitním batohem, do kterého si jsou schopny samy nebo s menší pomocí, vše potřebné nabalit. Tašky nejsou k přenášení na delší vzdálenosti vhodné. Doprovodné vozidlo slouží k převozu společných věcí – stany, kotlíky a jídlo si stále ještě neuneseme.  

 

V nutných případech mohou nastat změny, ale naší snahou je tento plán dodržet. Prosím, na výpravy se hlaste zavčas (týden před termínem akce to bereme jako 100%) na: http://doodle.com/us5fi95cf3k9bbtk Díky.

 

 

DUBNOVÝ VÝJEZD 11.-13. dubna 2014 do Chlébského

Výprava do chatek na Skautské základně v Chlébském http://www.chlebske.org/.

Sraz v pátek v 16 u lékárny v Jundrově nebo 16.40 na nádraží v Králově Poli. Vlakem (16.52h) do Nedvědice, odtud nás čeká 6km pěšky na základnu. Návrat v neděli cca 17.15h k sokolovně do Jundrova. S sebou kromě standardního vybavení: páteční večeři, cena cca 500,-Kč Ostatní podrobnosti budou upřesněny včas před akcí.

 

KVĚTNOVÁ 4.DENNÍ VÝPRAVA 8.-11. května 2014

Výprava od čtvrtka až do neděle !! (v pátek, prosím zajistěte dětem volno ve škole) zatím neznámo kam, ale zcela jistě pod stan a plachty. Podrobnosti budou upřesněny včas před akcí.

 

ČERVNOVÁ VÝPRAVA 6.-8.června 2014

V pátek vyrazíme do terénu a strávíme do neděle čas tábornickými dovednostmi a zálesáckým životem. Podrobnosti budou upřesněny včas před akcí.

Tip na táboření uvítáme! Podmínky: solidní dostupnost hromadnými prostředky, prostor pro 4-6 stanů, v blízkosti pitná voda.

 

ZÁVĚREČNÝ OHEŇ pátek 20.6.2014

Poslední schůzka Kolíků ve školním roce. Bude-li příznivé počasí, vyrazíme k lesu a kromě různých her a sportování si pak uděláme ohýnek. Vezměte si k opékání co máte rádi (špekáček, rohlík, chleba, sýr, jablko apod.). Kdo bude mít zájem, může přespat ve svém spacáku pod hvězdami.

 

Tábor opět na stejném místě 26.7. - 2.8.2014 Oslavka

Ti, co se nezúčastní, dejte do konce února vědět vedoucím oddílu, ať můžeme doplnit stav starými osvědčenými táborníky, ale nečleny Kolíků.

 

STANDARDNÍ VYBAVENÍ NA AKCE

Na schůzku každý pátek od vždy 16-18hod v Sokole Jundrov potřebují všichni sportovní oblečení na ven a převlečení i přezutí do tělocvičny, KPZ, šátek, uzlovačku, deník, svačinu a pití.

Na jednodenní výpravu k tomu přidejte dobré vybavení dle aktuálního počasí, svačinu a pití na celý den, pláštěnku, hodí se i podsedák (podprdelník = kousek karimatky). Děti starší 6ti let i 2ks přestupní jízdenky MHD.

Na vícedenní výpravu ještě navíc do velkého batohu spacák, karimatku, ešus apod., lžíci, teplé a náhradní oblečení i obutí, hygienické potřeby, baterku, nožík, nebo škrabku na brambory. Na sobotní snídani vaše úžasné buchty a jiné dobroty.

Celý článek

—————