06.11.2009 00:00

Závod koní aneb Velká jundrovská

 

s tréninkem na Rozmarýnku

V sobotu 6.11.2009 po obědě se Kolíci sešli na Rozmarýnku, aby zahájili přípravu na druhý, po Velké pardubické steeplechase cross-country, největší závod koní na Moravě, co na Moravě, ba v celé Evropě.   

Soustředění jezdců ( Vojta, Tomáš, Lukáš, Tonda, Michal, Tonda, Blesk, Petra, Kryštov ) začalo tréninkem síly, a to v podobě nosení dřeva z nedalekého lesa. Následujícího ůkolu se žokejové zhostili výborně, vaření těstovin na ohni s malou pomocí jim šlo velmi dobře a její konzumace ještě lépe. Obzvlášť vynikala Alenka, sice v žádném případě rychlostí, ale vytrvalostí a množstvím konzumace. Velmi ji pomohl Vojta, který se slovy " přece nevyhodíme jídlo ", taktéž dal žokejské životosprávě na frak.

Na tomto místě bych rád poděkoval sponzorům za věnování nástěnky, kotlíků a druhé večeře v podobě šneků, po které jsme v tomto případě zcela zbytečné vážení žokejů nahradili večerní hrou se svíčkami. Ta zaujala natolik, že dostat Kolíky do spacáků byl nadlidský výkon a když už tam konečně skoro všichni byli, nikoho jistě nepřekvapí, že ve 22:30 se Blesk odmítl uložit, jelikož si nečistil zoubky, neboť chtěl ještě jíst. 

O to větší překvapení bylo ranní vstávání a balení (až na vyjímky), které nám nečekaně umožnilo dostavit se na start závodu včas, kde Kolíci doplněni Mojmírkem dostali startovní čísla a vrhli se do plnění koňských disciplín. Po rozdání odměn a medailí jsme se odebrali k domovům a mne ještě teď v uších zní: Franto, zavážeš ni boty? strejdo, kdy bude večeře? pane učiteli, oni se žduchají, Františku, kde mám čepici? kdy bude oběd? už tam budem?.......   ........?. ......?  ....... .... ...... ....? Co budem vařit na příští výpravě, guláš ?       

Nejrozmazlenější kůň - Alenky ( spal v posteli )

Nejlínější kůň - Tondův a Lukášův ( nesli rodiče )

Největší a nejzapomínanější - Bleskův

Nejmenší kůň - Michalův

Nejzlatější kůň - Vojtův

—————

Zpět