20.11.2013 11:09

Výprava do Blanska 15.11. - 17.11.2013

V pátek 15.11.2013 v 16h u sokolovny se s Františkem a Irčou sešli Fína, Metro, Šárka, Tonda, Kryštof, Vojta, Šámot, Anička, Áda, Eliška, Jirka, Jindřich a Tom. Na poslední chvíli skolila nemoc Lukáše, Skokana. Všechna zavazadla jsme nacpali do auta a jen tak na lehko se přepravili přecpaným MHD na přecpané nádraží. Fronta u pokladny byla nekonečná. Vlakem jsme v Blansku byli za půl hodinky. Do Domu dětí jsme trefili i potmě. Večeři jsme zbaštili ve výtvarné dílně a spacáky rozložili v tančírně se zrcadly. Děti si ve skupinkách vymýšlely jídelníček, pak hlasovaly, které jídlo chtějí nejvíce a nakonec, kdo to bude vařit. Po několika hrách jsme se uložili ke spaní.

Ráno po báječných buchtičkách a čaji každá skupina vyrazila se seznamem surovin na samostatný nákup do nejbližšího Alberta. Nebylo jednoduché nakoupit vše potřebné, ale podařilo se všem i v pořádku zaplatit.

Po návratu na základnu se tým CHLAPŮ = Kryštof, Tonda, Šámot, Vojta a Tom pustil do vaření vepřa, knedla, zela! Ostatní řádili v zahradě při hrách. Okolí DDM bylo pro naše aktivity ideální.

Oběd byl vynikající. Číšníci byli jako v luxusní restauraci, masíčko i zelíčko chuťovka a jablkový kompot jako dezert úžasný. Úklid kuchyně a nádobí se také vydařil.

Odpoledne jsme vyrazili na Pálavu. Dívčí hrad tam sice nebyl, ale koupaliště na kopci bylo zajímavý, pískoviště obrovský a lanové překážky překonatelný.

Po příchodu zpět jsme zase něco hráli a skládali kostky z velkých pěnových dílů a tým BAB = Fína, Metro, Anče, Áda se pustil do vaření Boloňských špaget. Taky jsme si moc pochutnali a ještě se oblizovali po piškotových jednohubkách s banánem a tvaroháčkem.

Pak jsme tvořili duchy a lampiony. Na noční stezku už nedošlo, ale zato jsme zjišťovali kdo má jaké povolání napsané na zádech. Poslední zůstal Franta a všichni mu dlouho museli napovídat, než uhádl, že je strojvůdce J Pak už jsme šli chrnět.

Nedělní ráno museli rychle vyskočit ze spacáku pouze Šárka s Jindrou a hned balit k předčasnému odjezdu. Ostatní se ještě povalovali, protahovali na karimatkách a v poklidu posnídali. Pak Irča vysvětlovala a ukazovala jak správně nabalit batoh. Balení nám pak šlo moc dobře a mohli jsme jít ven. Jen oslabený SMÍŠENÝ tým = Jirka, Eliška a Franta zůstal připravovat rizoto. Povedlo se jim skvěle.

Úklid, naložení auta zavazadly a odchod na vlak proběhl bez závažných problémů. Cesta vlakem a MHD byla náročná jen pro jednoho příliš rizotem přecpaného člena skupiny.

Výprava se zajisté moc vydařila, všichni spolu spolupracovali, samostatně vařili a pracovali, uklízeli, balili se a jen občas někdo skákal ostatním do řeči, necvičil na rozcvičce to, co měl, řval na plný pecky a neposlouchal, co se říká. Ale to byly jen vzácné výjimky.

Díky za doprovodná vozidla a napečenou snídani.

Irča