28.07.2010 00:00

Tábor 2010

Ahoj všem táborníkům človíčkům,

protože by to vystačilo na tlustší knihu a zabralo by mi to dost času, krátce shrnu celý týden společného táboření na Oslavě takto:

každý z účastníků překonal v něčem kousek sebe, nikomu se nic zlého nepřihodilo, každý má na co vzpomínat a já doufám, že všichni v dobrém. Strava byla pestrá = od těstovin s čímkoli, přes knedlíky s broskvemi až k řízkům, v báječné kvalitě zkušeného Ivoše. Všeho bylo dost. Počasí nás prověřilo deštěm, nočním chladem (poslední 3 noci) i příšerným horkem. Nejduležitější úkol: přežít bez vážných následků, se snad zadařilo na 100%.

Drobné postřehy a poučení pro případný příští rok: nejideálnější zavazadlo je kufr, který se vejde pod postel = nezabírá místo na posteli a dá se v něm nejlépe udržet pořádek, taky se dobře přenáší, případně převáží. Velké tašky jsou velmi nešťastné.

Nejvhodnější kalhoty jsou 3/4 nebo úzké, které jdou dobře do holinek a nevysouvají se. Denně jsme sušili po kolena mokré tepláky.

Fotografie z tábora od Františka můžete prohlížet i stahovat na kolici.rajce.idnes.cz/ Další pořízené Ivošem a Věrkou přidáme po zpracování a všechny dohromady vypálíme na CD a předáme Vám do rodinného archivu. Počítejte s tím koncem září.

Některé děti měli přání aby byl tábor 14dní a někteří rodiče by chtěli víc pomoci. To mne vážně těší, tak zvažte případnou variantu příštího roku: Tábor s dětmi 8dní, pak by přijeli rodiče se sourozenci na společný rodičů s dětmi. Děti, kterým by rodiče nepřijeli by jely domů. Jen teď za čerstva mi můžete dát vědět, zda je to pro Vás nemyslitelné, možné nebo určitě jisté. Je totiž třeba domluvit tábořiště co nejdříve.

Děkujeme všem rodičům a přátelům, kteří se podíleli na zdárném průběhu celého tábora nebo něčím (přepravou zavazadel, buchtami, cukrovinkami, drobnými cenami, ušitými šátky a mnoha dalšími drobnostmi) všem malým táborníkům přispěli.

Prosím, pište mi připomínky, výroky a názory Vašich dětí i Vás, ať neděláme příště stejné chyby a zopakujeme si to úspěšné. Díky moc Irča