14.02.2010 00:00

Narozeninová výprava

14.2.2010

6.února je to přesně rok, co se Kolíci začali scházet. Proto jsme se rozhodli tuto událost oslavit pořádnou výpravou. Sešli jsme se u nás v Jundrově 14. 2.2010 v 9:30 u lékárny. Ve složení : Alenka, Šárka, Tonda, Mojmírek, Lukáš, Blesk, Vojta, Tom, Michal a Anička jsme vyrazili MHD do Kohoutovic.Tento kritický okamžik výpravy Kolíci zvládli výborně.

V Kohoutovicích jsme si pořádně zajezdili s kopce, potkali Františkova strýce a pokračovali oborou k ohradě divokých prasat.

Tam jsme posvačili, nakrmili prasátka a něco se o nich dozvěděli.

V lese jsme si zahráli na schovku a Blesk zjistil, že sníh na ruce strašně studí, jeho nářek vyplašil  zvěř v okolí několika kilometrů a na  následném výstupu do kopce, kdy jsem ho odmítl táhnout na bobech prodělal několik závažných onemocnění neslučitelných se životem : strašnou bolest nohou, rukou, bolest srdce,zástavu dechu, slepotu a křeče břicha, ještě že Mojmírek mu na horu vyvezl batoh a sliboval oběd v sokolovně. On ten náš Mojmírek stejně zaslouží speciální pochvalu - za to, že se vžil do role nákladního vozidla, tahal věci slečnám a pomalejší povzbuzoval slovy "musíte cvičit jako já, abyste měli sílu".

Po překonání všech nástrah zimního terénu jsme se dostali k Jezírkům, kde po krátkém odpočinku následovalo stopování divoké zvěře, v této soutěži si dobře vedla Alenka a nejmladší Anička, kdy v hlubokém sněhu mezi prvními a samostatně vystopovali ježka, prase a kachnu.

Potom jsme vyšlápli poslední kopec, sjeli další smrťák a blížili se ke klubovně.

Tam nás čekalo překvapení v podobě výborného dortu. Když děti povídali, co by přáli Kolíkům do dalších let, uvědomili jsme si. jaký pokrok jsme za ten rok udělali: zvládáme vzorně přepravu MHD, umíme si navzájem pomáhat, překonávat těžké situace a spolupracovat. Úžasné střídaní na bobech, vezení kamaráda, věcí druhých, podělění se o pití a u většiny zlepšení samostanosti jsou toho důkazem