15.10.2010 00:00

Druhá velká výprava do Kutin

aneb námořní přípravka a seznámení s Robinsonem Crusoe

V pátek 15. 10. 2010 i přes komplikace v městské dopravě jsme se včas, ale ne všichni sešli v Králově poli na nádraží. V sestavě, která dopředu naznačovala bezproblémový průběh akce: František, Irča, Anička, Fína, Metro, Tom, Vojta, Michal, Kryštof, Mojmírek a Lukáš jsme nastoupili do vlaku – směr Říkonín a pak pěšky do Kutin.

Díky zákeřným chorobám se naše loďstvo muselo na poslední chvíli vyrovnat ze ztrátou

několika členů posádky: Blesk, Achlenka, Oliver a Tonda. Útěchou pro ně může být, že Robinson a jeho dobrodružství nás budou provázet celý rok.

Po výstupu z vlaku v Říkoníně nás čekal pěší přesun do přístaviště v Kutinách, který jsme možná i díky přicházejícímu soumraku zvládli v rekordním čase. Posilnění večeří, se Kolíci vydali po vzoru Robinsona omrknout pár nočních krčem, vyslechnout neuvěřitelné příběhy starých námořníků.

Návrat z krčem bez baterek a samostatně všichni zvládli bez potíží, převyprávěné příběhy byli opravdu strašidelné a jako vypravěč nad všemi vynikal Kryštůfek. Před spaním jsme si ještě přečetli něco z Robinsona a o trošku později usnuli pravým spánkem námořníků, nejhlasitěji námořnicky spala Fína, její chrupkání přehlušilo i třepotání plachet v ráhnový.

V sobotu ráno se posádkám nechtělo vstávat, ale i přesto zvládli lehkou rozcvičku, práci s lanem, přenášení břemen, výstup po lanovém žebříku, poznávání světadílů, určování správného kurzu a večerní bojovou hru s piráty.

Tento den nás opustil Lukáš, který jako jediný si z příběhů Robinsona vzal příklad a chtěl pomáhat tatínkovy při oslavách narozenin.

Večerku jsme již zvládli v lepším čase, Fína, Anička i Petra tentokrát spali s noblesou anglické královny.

V neděli se opět nechtělo vstávat, ale po spoustě her, úkolů, výborném jídle nastalo balení.

Zde kromě naší jediné bratrské dvojky, která nepřekročila svůj standart, všichni ostatní mile překvapili.

Cesta domů utekla nezvykle rychle, a jen pár pokynů ke snížení hlasitosti v hromadných prostředcích bylo nutných ke zkrocení nadšení z dobré výpravy.