25.08.2013 11:19

Ahoj všem rodičům Kolíků a Kolíčků,

letošní 4. tábor se z mého pohledu velice povedl a to hlavně díky těm, kteří tomu věnovali svůj čas, síly a peníze. Nebudu je jmenovat, protože je všichni znáte a víte, že bych bez nich do toho nešel. Mne osobně nejvíc potěšilo, že se nikdo na táboře nezranil, neměl velký splín, ba naopak jsem viděl stále usměvavé tváře a u těch co jezdí pravidelně na výpravy, slušný pokrok v samostatnosti.

A jsme u toho, když jsem s Irčou zakládal Kolíky (začínalo devět  5ti letých dětí), byla má představa, že z nich udělám partičku Jundrovských  kamarádů a když  jim bude 10 skončím. Ten čas nastal, netušil jsem, že dětí bude najednou téměř 30, já s Irčou celoročně na ně sami dva a oni se už ve vlaku budou ptát na příští tábor.

Jelikož bych jejich zklamání těžce nesl, budu pokračovat dál, ale jen s těmi co budou mít pravidelnou docházku. Od začátku rok jsem jim věnoval 31 dnů bez tábora a někteří přišli 9x i méněkrát, některé jsem na výpravě za půl roku neviděl vůbec. Náš tábor je za odměnu, ne na odložení (zajímavé, že všichni byli na tábor zdraví, kromě jednoho akutně nemocného).

Na podzim máte šanci to vylepšit, od každého chci minimálně 50% docházku, neboť se jinak stanete pouhou návštěvou a ne členem skvělé party Kolíků a Kolíčků.

Pardon, ale já nečekané, byť i milé návštěvy nemám rád.

Protože Kolíčci se zdatně vyrovnávají svým starším sourozencům, většina již umí číst, vařit, balit se atd., budeme pokračovat v dovednostech zase o trošku dál. Zavedený systém přepravy na výpravy však zatím ponecháme. Starší si své věci ponesou, ale společné a věci mladším se povezou.

Sezónu zahájíme orientačním závodem v pátek 20.9. od 16h u sokolovny.

První schůzka tedy proběhne 27.9.2013 a všechny následující budou v obvyklém čase, každý pátek vždy 16-18hod v sokolovně Jundrov. Všichni potřebují sportovní oblečení na ven a převlečení i přezutí do tělocvičny, KPZ, šátek, uzlovačku, deník a pití.

Na výpravy jezdíme za každého počasí (u jednodenních zimních může nastat výjimka), prosím, aby děti byli přítomny při balení. Argument: maminka mi nezabalila pláštěnku nebo lžičku neberu a hledat jim to nebudu. Vždy na vícedenní akce uvítáme vaše báječné domácí buchty.

Příjemné a silné zážitky na cestách i doma.

František a Irča

Nezapomeňte se podívat sekce Docházka a Připravujeme.